Cariere

Cariere Campion Tour

Ne place sa credem despre noi ca suntem o agentie dinamica si flexibila, ca apreciem eforturile individuale mai ales atunci cand sunt puse in slujba performantelor intregii echipe si ca stim sa avem grija de clientii nostri. Daca te numeri printre cei care cred in acest set de valori, te asteptam printre noi.

AGENT DE TURISM - SUCEAVA (MIDDLE LEVEL / CU EXPERIENTA)

Cerinte principale:

  • Studii superioare - specializarea turism reprezinta un avantaj, dar nu un criteriu esential pentru noi;
  • Experienta minim 3 ani in agentie de turism;
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • O alta limba straina reprezinta un avantaj, dar nu un criteriu esential pentru noi;
  • Cunostinte generale bune de turism, destinatii/ produse, operatiuni;
  • O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltare personala;
  • Capacitatea de a raspunde noilor provocari aparute in contextul actual de pandemie;
  • Atitudine pozitiva in rezolvarea situatiilor neprevazute;
  • Dorinta de a lucra in echipa;
  • Abilitati bune de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
  • Ablitati de comunicare si planificare.
  • Obligatoriu: disponibilitate pentru deplasari in strainatate (infotrip-uri de o saptamana in cele mai frumoase resort-uri/hoteluri din Turcia, Egipt, Bulgaria sau Grecia). Minim o deplasare pe an.

Responsabilitati principale:

  • Pregatirea si transmiterea ofertelor turistice, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor;
  • Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
  • Întocmirea şi înregistrarea documentelor (contract, factura, bon de comanda, voucher etc.) conform procedurilor agenţiei;
  • Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare;
  • Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile organizatoare colaboratoare;
  • Atragerea de noi clienti si mentinerea unor relatii foarte bune cu clientii existenti.

Beneficii:

  • Salariu fix (il stabilim impreuna in urma negocierilor si pe baza experientei si abilitatilor avute);
  • Comision din vanzari care sa te motiveze sa performezi (in valoare fixa sau procentuala, dupa caz);
  • Bonus-uri financiare/materiale pentru performante si ocazii speciale (sarbatori, aniversari);
  • Telefon smart de serviciu + laptop de serviciu + tableta de serviciu (le ai la dispozitie atat in timpul programului, cat si in afara lui).
  • Posibilitatea de a-ti rezerva propria vacanta la tarif preferential (tarif net) in primul an de activitate si chiar gratuit dupa minim 2 ani de activitate alaturi de noi;
  • Minim o deplasare in strainatate pe an (Grecia, Bulgaria, Turcia, Egipt, Tunisia, Spania sau exotic) (infotrip platit integral de catre agentie);
  • Participare la training-uri, conferinte, work-shop-uri, seri informale alaturi de parteneri si prieteni din bransa;
  • Orice proiect inițiat si asumat de tine va fi remunerat suplimentar;
  • Mediu de lucru plăcut în cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Decontarea cheltuielilor cu transportul in comun de la domiciliu pana la birou;

AGENT DE TURISM - SUCEAVA (ENTRY LEVEL / FARA EXPERIENTA SAU EXPERIENTA MINIMA - SUB 2 ANI)

  • Studii medii sau superioare - specializarea turism reprezinta un avantaj, dar nu un criteriu esential pentru noi;
  • Cunostinte bune de operare PC: obligatoriu WORD, EXCEL, RETELE SOCIALE, EMAIL;
  • Obligatoriu: abilitati de comunicare si scriere corecta in limba romana.
  • Obligatoriu: dorinta de a invata;